Bir Seçim Yapın
Yozgat Yolu 2. Km. Alaca / ÇORUM Tel: +90 364 411 42 42

SÜT VERİMİNİ NASIL ARTIRIRIM?

TANIM :

% 20 ham protein 2700 kcal metabolik enerji içeren bu ürün kültür ırkı süt sığırları için hazırlanan, siz yetiştiricilerin daha fazla kazanmasını sağlayan mükemmel bir üründür.

ÖZELLİKLERİ :

Protein ve enerjice zengin bir yemdir. By-pass protein oranının yüksekliği Fen Yem Sütçü yemini tercih edilir hale getirmektedir. Pelet formlarda üretilmektedir. Vitamin ve minerallerce dengelenmiş bir üründür.

FAYDALARI :

Fen Yem Sütçü, ineklerde bütün yaşamları boyunca maksimum süt verimi sağlar. Fen Yem Sütçü, sütün kalitesinde ve veriminde, özellikle de süt proteininde artış sağlar. Sağım dönemindeki toplam süt verimini artırarak, karlı bir hayvancılık sağlar. Süt ineklerinin besin madde gereksinimlerini karşılar. Sahip olduğu yüksek enerji düzeyi, dengeli vitamin-mineral karışımıyla döl verimini artırır.

 

KULLANIM ÖZELLİKLERİ :

Fen Yem Sütçü ‘den maksimum randıman almanın sırrı, kesinlikle doğru miktarlarda, doğru zamanlarda ve süt verimi yüksek hayvanlara verilerek sağlanır. Sağım döneminin ilk 150. gününe kadarki kullanım, mevcut süt veriminde gözle görülür bir artış sağlar. Fen Yem Sütçü ‘den mutlaka üstün süt verimine sahip, kültür ırkı ineklerde kullanılmalıdır (Minimum 20 kg ve daha fazla süt veren inekler). Fen Yem Sütçü ‘den mutlaka üstün özelliklere sahip kaba yemlerle verilmelidir. Rasyonlarda Fen Yem Sütçü ‘ye ilaveten arpa kırması vb. yemleme seçeneklerine gerek yoktur. Bu durum hayvan sağlığını tehdit ettiği gibi, verim üzerinde de fazla bir katkı sağlamamaktadır. Bilimsel çalışmalar doğrultusunda hazırlanmış olan aşağıdaki beslenme programı ile yapılacak besleme, hem süt veriminin artmasına, hem de karlı bir hayvancılık yapmanıza yardımcı olacaktır.

TS EN-ISO 9001-2008 / TS EN-ISO 22000 2005 KALİTE SİSTEM BELGESİ İLE ÜRETİLMİŞTİR